Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Kamień to jeden z najstarszych materiałów używanych do dekoracji i wykończenia ścian. Jego trwałość sprawia, że osiągniętym efektem wizualnym możemy cieszyć się przez długie lata i to niezależnie od tego czy zostanie zastosowany wewnątrz pomieszczenia czy też jako elewacja budynku. Drugą zaletą kamienia naturalnego jest jego niepowtarzalność, gdyż ciężko znaleźć dwa panele o dokładnie takiej samej strukturze powierzchni i odcieniu. Dzięki temu stworzone z pojedynczych brył kamiennych powierzchnie stają się unikalnymi kompozycjami.

Paleta dostępnych rodzajów i kolorów kamienia dekoracyjnego jest spora, gdyż do wyboru mamy łupek, kwarcyt, wapień, marmur oraz granit. Decyzja zależy od naszych potrzeb i stawianych wymagań względem barwy, twardości, mrozoodporności i absorbcji wody.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą płyt oraz paneli kamiennych dekoracyjnych i elewacyjnych.

Kamień naturalny

Dotarłeś do końca naszej aktualnej oferty paneli z kamienia naturalnego. Jeśli w trakcie przeglądania pojawiły się pytania lub wątpliwości postaramy się je wyjaśnić w poniższych punktach:

1. Czym przycinać kamień naturalny?

Ze względu na twardość kamień należy ciąć tarczą diamentową.

2. W jaki sposób mocować kamień naturalny do ściany?

Kamień najlepiej kleić na dedykowanym do kamienia kleju elastycznym. Ściana powinna być uprzednio zaimpregnowana aby zwiększyć przyczepność podłoża.

3. W jaki sposób odbywa się dostawa zamówionego kamienia?

Kamień wysyłamy zawsze na palecie ze względu na jego odpowiednie zabezpieczenie w transporcie.

4. Czy kamień naturalny należy impregnować?

W przypadku gdy kamień ma zostać zamontowany jako elewacja budynku zalecamy jego impregnację, co zabezpieczy go dodatkowo przed zaplamieniem, ograniczy chłonność powierzchni i ułatwi utrzymanie w czystości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium